четвер, 30 грудня 2021 р.

З Новим 2022 роком!

 З Новим роком колеги та користувачі бібліотеки ! Бажаю вам чудового та щасливого року, у якому вам вдасться зробити все, що задумали. Міцного здоров'я, сімейного затишку та душевного тепла, благополуччя та достатку!




вівторок, 21 грудня 2021 р.

Святий Миколай до нас завітай!

 

Святий Миколай – символ доброго духу, що дбайливо спостерігає за дитиною впродовж року. Якщо дитина робить хороше, – він радіє, якщо погане, – засмучується. І хороші вчинки, і погані святий Миколай записує в спеціальну книгу. Діти у це свято вірять і в очікуванні подарунків не бешкетують, намагаючись дати зрозуміти Святому Миколаю, що вони завжди готові бути хорошими.

Маленькі читачі Мар'янівської бібліотеки були цілий рік слухняними , читали книги і до них завітав Миколай.






понеділок, 13 грудня 2021 р.

Завітай до бібліотеки - візьми книгу!

 З 13 по 19 грудня 2021 р. в Україні вперше відбудеться Національний тиждень читання. Це буде особливий час, коли читачі, письменники, видавці, бібліотекарі, книгарі об'єднаються навколо книги та читання.

Запрошую приєднатися до загальнонаціональної акції!
Книги чекають зустрічі з Вами!
Книжковий світ - то особливий світ
І безкінечний - наче море з небом,
Почати можеш будь-коли політ.
Для цього просто лиш читати треба!


середа, 8 грудня 2021 р.

Новорічна казка у бібліотеці.

 Виставка робіт учнів шкіл Мар'янівської громади.














Пори року на книжкових полицях.

 

  Зима – незвичайна пора року,вона єдина має білий пухнатий сніг, засніжені дерева та морозне повітря. Це така пора року, яка нагадує  казку. Взимку хочеться вірити в казкові сили.

Сьогодні так хочеться дива! А незабаром ще й передсвяткові дні ....

"Щастя книголюба - це зимовий вечір у затишній оселі, снігопад за вікном , аромат мандаринок , теплий чай з улюбленого горнятка , цікавезна книжка у руках і казкове передчуття свята... "

Зима - це завжди весело, сніжно, святково! Тож з нетерпінням чекаємо на наших читачів! Справжня зимово-книжкова виставка-календар до вашої уваги.







вівторок, 7 грудня 2021 р.

Українська хустка - наш оберіг.

 

*Зроби фото з хусткою*

7 грудня 2021 року, вже традиційно, відзначається Всесвітній день української хустки. Вперше його провели у 2019 році. 

З давніх-давен хустка для українців була символом жіночності, вірності й кохання, а також оберегом. Дівчата та жінки носили її протягом усього року. При цьому хустина була обов'язковим головним убором заміжньої жінки.

Українська хустка це символ нашого народу, вона оберіг, що символізує любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм. Свято української хустки сприяє збереженню та відродженню українських традицій.




вівторок, 30 листопада 2021 р.

Молодь. Наркотики. СНІД: серйозний погляд.

 

1 грудня -  Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом – привернути увагу громадськості і нагадати суспільству, що ВІЛ/СНІД є однією з глобальних проблем людства.

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом в бібліотеці підготовлено тематичну викладку «Твоє здоров’я у твоїх руках». Для відвідувачів бібліотеки  проведенно інформаційну хвилину « Стоп СНІД».








пʼятниця, 19 листопада 2021 р.

Герої не вмирають - просто йдуть у небо…

 Вони боролися за нас,
Щоб був в країні нашій лад стояли на майдані.
Під прапором стояли – під прапором й спочили.
Прийми, о Господи, своїх синів!
За України волю їх убили.

 Героям Крут, Героям Майдану, героям АТО , які померли за світле майбутнє України, мирним жителям , які полягли в неоголошеній війні на Сході України та всім патріотам України присвячується книжкова викладка у Мар’янівській публічній бібліотеці.

Герої Небесної Сотні назавжди змінили нашу Україну і самих українців, підняли наш національний і патріотичний дух. Саме завдяки Майдану наша держава довела всьому світові гідність, мужність і тверду волю українців до справедливості.

Кожен здійснив особистий подвиг – віддав найцінніше – своє життя заради нової України. Гідність, відданість та патріотизм сьогодні засяяли новими гранями, стали своєрідним поштовхом для переосмислення глибокої суті людського буття.Ми віримо у світле, щасливе майбутнє України. Від кожного з нас залежить, в який бік хитнуться терези долі України.Тому, кладімо часточку свого серця, своєї душі, своїх умінь на бік равди і світла.

Герої у вічності… Кожен їх крок

Торує шляхи без упину

Герої ведуть нас до нових зірок

Во славу і честь України!










вівторок, 26 жовтня 2021 р.

Дорогами визволення України.

 



Ми маємо пам’ятати усіх.

Щорічно 28 жовтня відзначається День визволення України від німецько – фашистських загарбників. Це свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента від 20 жовтня 2009 року № 836/2009 «з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні».

     В цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів. Воєнні дії під час Другої світової війни відбувалися на території України протягом 40 місяців – із 22 червня 1941 року до кінця жовтня 1944 року.

     Приєднаймося до вшанування всіх, хто поклав життя за звільнення нашої Батьківщини!

26 жовтня 2021 року з нагоди відзначення Дня визволення України від фашистських загарбників в Мар’янівській публічній бібліотеці презентовано книжкову викладку "І пам'ять про війну нам книги оживляють". Представлені книги розкривають історичну правду про переможні та трагічні дні війни.









четвер, 30 вересня 2021 р.

День відкритих дверей у бібліотеці.

 


     Бібліотека — це зосередження мудрості віків і сховище знань людства. Саме в бібліотеках ми черпаємо той заряд моральної енергії і знань, що дозволяє нам бути культурними людьми.

Сьогодні ми вітаємо всіх поціновувачів літератури, та найкращих читачів бібліотек Мар’янівської громади:

Шарко Софію Юхимівну та Грицюк Оксану Миколаївну- читачів Мар’янівської публічної бібліотеки,

Присяжну Богдану Василівну – читачку бібліотеки-філії с. Брани,

та Трачука Петра Сергійовича – читача бібліотеки-філії с. Галичани.

З нагоди свята зичимо всім користувачам та  бібліотекарям міцного здоров’я, особистого щастя, добра, миру та благополуччя, та регулярного наповнення книжкових фондів.

    Шановні читачі приходьте до вашої Бібліотеки і вона стане для вас привітною  домівкою, зручним місцем для роботи, приємною вітальнею для спілкування з друзями.

Заходьте у Мар'янівську публічну бібліотеку сьогодні, призом до книги для вас будуть повітряні кульки!








Бабин Яр:символ вічної скорботи.



80 років тому в Києві сталася одна з найбільших трагічних подій в історії міста і в історії України періоду Другої світової війни.        

         Почалося все з оголошення 

27-28 вересня на стінах будинків, огорожах і стовпах з'явилися оголошення, де йшлося про те, що всі євреї Києва і його околиць повинні з'явитися 29 вересня до 8 години ранку на ріг вулиць Мельникова і Дегтярівської. 

Люди були повинні взяти з собою документи, гроші, цінні речі, а також теплий одяг, білизну тощо.

"Хто з євреїв не виконає цього розпорядження і буде знайдений в іншому місці, буде розстріляний", – зазначалося в оголошенні.

·                                 Спочатку вбили пацієнтів психіатричної лікарні

Перший розстріл у Бабиному Яру відбувся 27 вересня 1941 року, коли вбили 752 пацієнтів психіатричної лікарні ім. Івана Павлова, яка була розташована безпосередньо біля Яру. Точне місце розстрілу невідомо.

·                                 Терор тривав 2 роки

Масові розстріли тривали 5 днів, з 29 вересня до 3 жовтня 1941 року. Потім, протягом двох років окупації у Бабиному Ярі розстрілювали та ховали інших жертв гітлерівського терору – українських націоналістів, ромів та радянських військовополонених. 

Якщо говорити про смерті мовою великих чисел, то з більш ніж 100 тисяч засуджених до смерті в Бабиному Яру, врятуватися змогли близько 29 осіб.


 Пам’ятайте про це.